Z aktuální petiční kampaně Strany zelených by člověk mohl snadno nabít dojmu, že ministerstvo zemědělství se rozhodlo dát lesy jen myslivcům a obyčejné turisty a houbaře do lesů nepouštět. Bližší pohled však ukazuje, že novela mysliveckého zákona nic tak šíleného neobsahuje. Omezení vstupu do lesa je v novele formulováno podobně, jako je tomu v aktuálním zákoně. Fakticky se mění jen pokuta za neuposlechnutí zákazu vstupu do honitby, která by nově místo 10 tisíc měla být 30 tisíc.
Zelení varují, že myslivci vyženou lidi z lesa. Ministr zemědělství uklidňuje, že tomu tak není
14. dubna 2016 15:27
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz