Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se dnes na jednání s astronomy shodl, že je potřeba se zabývat problémy s takzvaným světelným smogem na území Česka. O řešeních chce do léta informovat vládu. Měla by se seznámit s aktuálním stavem a návrhy, na nichž se bude podílet několik resortů, řekl Brabec novinářům. Světelné znečištění nejen zásadním způsobem zhoršuje podmínky pro pozorování vesmíru, ale negativně ovlivňuje i život lidí, přírodu a ekonomiku. Legislativní řešení bude podle Brabce ale úkolem až pro příští Sněmovnu.
Brabec chce navrhnout vládě, jak řešit světelné znečištění v ČR
5. ledna 2017 13:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brabec-chce-navrhnout-vlade-jak-resit-svetelne-znecisteni-v-cr
Zdroj: Ekolist.cz