Výše uvedené jsem slyšel na vlastní uši z nahrávky, kterou mně kamarád poslal e-mailovou poštou. Vyslovil ji prezident České republiky Miloš Zeman v sobotu 17. prosince 2016 při slavnostním otvírání posledního úseku dálnice D 8 - úseku ,,Lovosice - Řehlovice". Neuvedl, že vede přes jedinečnou Chráněnou krajinnou oblast České středohoří, kde zákon výstavbu nových dálnic zakazuje. Neuvedl též, že vede úzkou šíjí mezi čtyřmi velkými sesuvnými územími v délce asi tří kilometrů z kilometrů patnácti, kterými přetíná v rozporu se zákonem i s dobrými mravy chráněnou krajinnou oblast. Pan prezident před početným davem motoristů, zvědavců a papalášů včetně saského premiéra vysvětloval, proč zprovozňovaný poslední úsek dálnice D 8 má zpoždění 15 let a pětinásobné náklady.
Jan Zeman: ,,Ve vašem kraji řádili a dosud řádí takzvaní zelení aktivisté!"
10. ledna 2017 0:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz