Severočeské doly (SD) připravily plán první etapy rozšíření těžby uhlí za ekologickými limity na dole Bílina. Mezi lety 2019 a 2035 mají v plánu vytěžit skoro 150 milionů tun uhlí. Těžba se přiblíží na půl kilometru k obcím Mariánské Radčice, Braňany a městu Duchcov. Záměr, který bude z hlediska jeho možných vlivů na životní prostředí posuzovat ministerstvo životního prostředí, je zveřejněn na portálu cenia.
Severočeské doly připravily první etapu rozšíření těžby na Bílině
9. ledna 2017 8:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/severoceske-doly-pripravily-prvni-etapu-rozsireni-tezby-na-biline
Zdroj: Ekolist.cz