Fotopasti na jihočeské části Šumavy zaznamenaly pohyb šelmy, která připomíná kočku divokou. Ta zmizela z volné přírody v Česku přibližně před dvěma sty lety. Šelmy pravděpodobně přišly na Šumavu ze sousedního Bavorského lesa. ČTK to řekla Josefa Volfová z Hnutí Duha. Podle ní se dá těžko odhadnout, kolik koček divokých se v Česku momentálně vyskytuje.
Na Šumavě zachytila fotopast šelmu připomínající kočku divokou
10. ledna 2017 16:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-sumave-se-objevila-selma-pripominajici-kocku-divokou
Zdroj: Ekolist.cz