Spojené arabské emiráty se začátkem nového roku přistoupily ke kroku, který by mohl najít pozitivní odezvu u ochránců práv zvířat, ale chovatele divokých zvířat sotva potěší. Emiráty oficiálně zakázali držení všech divokých, domestikovaných nebo nebezpečných zvířat v soukromých chovech. Nad novým zákonem se však vznáší řada otazníků, na což upozorňuje i zpravodajství Al Jazeera.
Spojené arabské emiráty: Nový zákon zakázal dosud běžné venčení tygrů a jiných šelem na veřejnosti
11. ledna 2017 2:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz