V ČR se ptačí chřipka objevila minulý týden zhruba po deseti letech. Veterináři kvůli ní zakázali chov ptactva v komerčních chovech venku ve volném výběhu, a to pod hrozbou dvoumilionové pokuty. První ohniska ptačí chřipky byla potvrzena minulý týden na několika místech jižní Moravy. Veterináři poté utratili přibližně 10.000 kusů drůbeže a v okolí ohnisek vyhlásili ochranná a dozorová pásma. Ptačí chřipkou jsou nakaženi ptáci v mnoha evropských zemích.
Ptačí chřipka v ČR: Preventivní opatření se dotknou chovatelů, ale i záchranných stanic a zoo
12. ledna 2017 11:37
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz