Nízké množství ponechávaného dřeva a starých stromů v hospodářských lesích představuje problém pro všechny lesnicky rozvinuté země Evropy. Odhaduje se, že 30 až 50 % všech lesních organismů je vázáno na mrtvé dřevo. Staré odumřelé stromy hrají důležitou roli v rozmanitosti lesa, důležité jsou i pro vodní ekosystém. Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti proto vydal metodiku, která má pomoci lesníkům při správě hospodářských lesů.
Mrtvé dřevo je důležité i pro hospodářské lesy. Čeští vědci připravili pro lesníky metodiku
13. ledna 2017 2:27
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz