Americká vláda uzavřela s německým automobilovým koncernem Volkswagen dohodu ohledně urovnání jeho emisního skandálu. Automobilka v rámci dohody přiznala vinu a zaplatí 4,3 miliardy dolarů (zhruba 110 miliard Kč). Potvrdilo to ve středu americké ministerstvo spravedlnosti. Oznámilo rovněž, že v souvislosti se skandálem obvinilo šest vysoce postavených zaměstnanců Volkswagenu. Nevyloučilo, že obviněním budou čelit i další lidé.
VW v USA přiznal vinu v emisní aféře, zaplatí 4,3 miliardy dolarů
13. ledna 2017 14:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vw-v-usa-priznal-vinu-v-emisni-afere-zaplati-4-3-miliardy-dolaru
Zdroj: Ekolist.cz