Že se rys ostrovid nachází v Moravském krase se tuší od loňského září. Tehdy jej zde pozorovali pracovníci Mendelovy univerzity. Mohlo ale jít jen o migrující zvíře. Aktuální nálezy však svědčí spíše o tom, že naše největší kočkovitá šelma v Moravském krase vyskytuje trvale. Vědci zde jednak našli pobytové stopy rysů, jednak fotopast minulou neděli zachytila rysa u stržené kořisti. Informují o tom pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny a Hnutí DUHA.
V Moravském krasu žijí rysi trvale, hlásí přírodovědci. Viděli je, pozorovali jejich stopy a vyfotili je fotopastí
13. ledna 2017 15:37
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz