Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) včera v České televizi prohlásil, že nepředloží vládě takzvaný antifosilní zákon, který by měl do budoucna snížit závislost ČR na ropě, zemním plynu a uhlí a který si vláda dala do svého programového prohlášení. Podle Brabce je potřeba dojednat i sociální dopady. Jeho krok na včerejším jednání ocenila i tripartita. Brabec vládě navrhne, aby zvážila dopady zákona a dohodla se na případném odložení jeho přípravy ve vládním období. Podmínkou přípravy zákona podle něj bylo to, že nebude ohrožena konkurenceschopnost státu, a tato podmínka podle odborné studie, kterou si ministerstvo nechalo vypracovat, nebyla naplněna, uvedl.
Brabec nepředloží vládě antifosilní zákon, bojí se o konkurenceschopnost státu
17. ledna 2017 10:07
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz