Možnost bezplatné přepravy ve veřejné dopravě pro návštěvníky a občany hlavního města Prahy má podle pražského zastupitele za Zelené Ondřeje Mirovského potenciál dostat více lidí z aut do veřejné dopravy, protože v Praze je automobilová doprava dominantním zdrojem znečistění. Řekl to v Českém rozhlase ve speciálu Radiožurnálu. Lidem je také podle něj potřeba říci, že situace s ovzduším je závažná, právě Praha tak špatné rozptylové podmínky dlouho nezažila. „Věřím, že to může pomoci. Současně je to také do určité míry férové vůči všem, kteří se v tom veřejném prostoru pohybují, kteří dýchají jeden sdílený vzduch, když ten automobilista aspoň přes tu zimu přestane to auto používat a nebude tak sobecký ke vzduchu, který
Více
The post Ondřej Mirovský (Zelení) v Radiožurnálu: Situace s ovzduším je závažná appeared first on Strana zelených.
Ondřej Mirovský (Zelení) v Radiožurnálu: Situace s ovzduším je závažná
25. ledna 2017 10:27
Politika
Zdroj: Zeleni.cz