Současná smogová situace má zejména tyto zdroje: zastaralé průmyslové provozy, automobilismus, zvláště nákladní, a domácnosti, které topí občas vším, co jim přijde pod ruku. Šéf Zelených Matěj Stropnický to řekl serveru Blesk.cz. Přidal přitom i souhrn opatření, která by se dala udělat. Zastal se i kontroly kotlů v domácnostech, na které si pravice stěžuje u Ústavního soudu. ,,Co s tím? 1. Kdo znečišťuje, ať platí - je třeba zvýšit daně velkým firmám, naopak těm, kdo znečišťují minimálně, daně snížit. 2. Obnovit podporu obnovitelných zdrojů energie, ale s podmínkou majetkové účasti obce tak, aby se nenapakovali akorát akcionáři na doručitele jako posledně," vypočítává Stropnický. Zaměřuje se přitom i na dopravu, největšího znečisťovatele
Více
The post Matěj Stropnický na Blesk.cz: Lidé občas topí vším, co jim přijde pod ruku appeared first on Strana zelených.
Matěj Stropnický na Blesk.cz: Lidé občas topí vším, co jim přijde pod ruku
25. ledna 2017 17:07
Politika
Zdroj: Zeleni.cz