Česká republika je schopna i bez antifosilního zákona úspěšně snižovat svoji závislost na fosilních palivech, a dělá to dokonce v předstihu. V pořadu 20 minut Radiožurnálu to včera řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Zákon, jehož příprava byla odložena, měl v budoucnu snížit závislost Česka na ropě, zemním plynu a uhlí. Brabec uvedl, že antifosilní zákon by byl v tuto chvíli pro stát předčasný, přitom jeho příprava byla součástí programového prohlášení vlády za podmínky, že se neohrozí konkurenceschopnost země.
Brabec: Česko sníží závislost na fosilních palivech i bez zákona
27. ledna 2017 10:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brabec-cesko-snizi-zavislost-na-fosilnich-palivech-i-bez-zakona
Zdroj: Ekolist.cz