Mezi ornitology způsobila v minulých dnech rozruch zpráva vedoucího Zoologického oddělení Moravského zemského muzea Miroslava Šebely, kterou psal uznávanému přerovskému ornitologovi Josefu Chytilovi. Informuje v ní, jak od začátku ledna pravidelně jezdí k Novomlýnským nádržím, sleduje ptáky pod přelivem, něco natočí, vyfotografuje a někdy sebere mrtvé zvíře do muzea. A to v době, kdy se Českem šíří ptačí chřipka a jedno ohnisko nákazy se objevilo i v blízkém Brodě nad Dyjí. E-mail ČTK obdržela od Jiřího Šafránka z Moravského ornitologického spolku.
Zoolog odváží z Nových Mlýnů mrtvá zvířata, způsobil tím rozruch
8. února 2017 13:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoolog-odvazi-z-novych-mlynu-mrtva-zvirata-zpusobil-tim-rozruch
Zdroj: Ekolist.cz