Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) informuje o svém zesíleném úsilí v boji proti infekčnímu moru skotu. Téma znovu nabylo na důležitosti poté, co byla právě tato smrtící nákaza zjištěna jako příčina smrti sajg tatarských v Mongolsku. Onemocnění by mohlo zdecimovat chovy nejen divoce se pasoucích zvířat, ale také většiny hospodářsky významných přežvýkavců, na kterých jsou lidé existenčně závislí.
Epidemie moru skotu v Mongolsku hubí ohrožené sajgy a ohrožuje chovaný dobytek
9. února 2017 3:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz