Po dlouhých letech plánování se podařilo ochráncům přírody z Národního parku Banff v kanadské Albertě splnit si sen. A nejen sobě. Do volné přírody, byť prozatím vymezené karanténní ohradou, se navrátilo prvních šestnáct bizonů. Referuje o tom žurnál CBC, který upozorňuje na to, že naposled tu bylo možné vidět bizony před 140 lety.
Po 140 letech se vrátili do kanadské Alberty bizoni
14. února 2017 1:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/po-140-letech-se-vratili-do-kanadske-alberty-bizoni
Zdroj: Ekolist.cz