Rok 2016 se stal pro český trh s peletami významným milníkem - výroba dřevěných pelet překročila laťku 300 tisíc tun a domácí spotřeba pelet pokořila hranici 100 tisíc tun. Přestože počet peletových kotlů v českých domácnostech už vzrostl na 25 000, dvě třetiny zde vyrobených pelet jsou stále určeny na vývoz, zejména do Itálie, Rakouska a Německa. Situaci mohou změnit kotlíkové dotace.
Česko loni vyrobilo rekordní množství dřevních pelet, v domácích kotlích se spálila jen třetina
17. února 2017 0:07
Ekologické stavění, bydlení
Vytápění, zateplení
Zdroj: TZB-info.cz