Pan prezident se postavil na stranu šumavských obcí - tedy alespoň některých. Zdaleka ne všechny si přejí zmenšení chráněného území a volnou ruku developerům. To tam jaksi nezaznělo, ač by zaznít mělo. Můžeme souhlasit či nesouhlasit se způsobem, kterým bránili členové Hnutí Duha a "zelení fanatici" - jak je pojmenoval prezident - kácení napadených stromů, můžeme dokonce uvést historické příklady, například z r.1870, kdy se po ničivé vichřici 6 let na Šumavě intenzivně těžilo a odváželo, aby se zamezilo šíření "zlatého broučka", nicméně nyní nejde zdaleka o kůrovce a těžbu. Jde - a to prezident jaksi opomněl - o intenzivní snahu developerů či nejrůznějších podnikatelů stavět téměř všude, kde se jim zachce a co se jim zachce; malým příkladem může být "podnikatelské baroko" na turistické cestě z Filipovy Hutě na Březník.
Ladislav Jandáček: Nechť se šumavské obce rozrůstají, ale především těmi, kteří zde budou trvale bydlet
28. února 2017 13:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz