Za zvěrstvo označil předseda Zelených Matěj Stropnický prolomení limitů těžby hnědého uhlí, které schválila tato vláda. Zároveň vytkl ministru životního prostředí Richardu Brabcovi, že nepředložil vládě antifosilní zákon, který by zemi posunul vpřed a pomohl by vytvořit nová pracovní místa. Uvedl to v nedělních Otázkách Václava Moravce s tím, že ministrovi náleží i pochvala za zákon o národních parcích. ,,Vy máte zpracovanou analýzu dopadů antifosilního zákona, který by tuhle republiku v průběhu příštích 35 let posunul naprosto zásadním způsobem dopředu v oblasti úspor energií a průmyslu. To by vedlo k nárůstu pracovních míst a podstatným pozitivním vlivům na životním prostředí," uvedl Matěj Stropnický. Podívejte se na celý pořad.
The post Matěj Stropnický v OVM: Tato vláda prolomila limity a nepředložila antifosilní zákon appeared first on Strana zelených.
Matěj Stropnický v OVM: Tato vláda prolomila limity a nepředložila antifosilní zákon
6. března 2017 14:07
Politika
Celý článek: http://www.zeleni.cz/matej-stropnicky-ovm-tato-vlada-prolomila-limity-nepredlozila-antifosilni-zakon/
Zdroj: Zeleni.cz