Jediná možnost, jak omezit smog ve velkých městech, která nemají problémy s průmyslem a kotli na pevná paliva, je regulace dopravy. Novinářům to včera v Brně po jednání s vedením Jihomoravského kraje a starosty měst a obcí řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle něj na to ale města nejsou připravená a nemají žádná opatření, přestože mohou využít zákonné možnosti v podobně například nízkoemisních zón nebo regulačního řádu. O nízkoemisní zóně uvažuje například právě Brno.
Brabec: K omezení smogu vede regulace dopravy, byť to bude bolet
10. března 2017 2:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/brabec-k-omezeni-smogu-vede-regulace-dopravy-byt-to-bude-bolet
Zdroj: Ekolist.cz