Studenti pražské Vysoké školy chemicko-technologické Ondřej Rychecký, Andrea Prudilová a Juraj Petrík se loni na podzim rozhodli, že pomohou Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři snížit spotřebu pitné vody. Místo s farmou, konírnou, hostelem, restaurací, mateřskou školou, které ročně navštíví více než 100 tisíc lidí, by mohlo díky jejich návrhu lépe využívat dešťovou vodu zachycenou ze střech a dále jí zužitkovat pro splachování toalet, v jízdárně a k zalévání okolních pozemků. Návrh pak přihlásili do soutěže Pro vodu, kam mohou své nápady zasílat týmy i jednotlivci ve věku do 30 let. A vyhráli.
Studenti navrhli pro Toulcův dvůr systém nakládání s dešťovou vodou, který uspoří vodu pitnou
14. března 2017 16:17
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz