Za únik oxidu siřičitého do ovzduší v říjnu 2014 dostala chemická továrna Precheza v Přerově pokutu půl milionu korun. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě původně vyměřila sankci sedm milionů, výši pokuty však po odvolání Precheze razantně snížilo ministerstvo životního prostředí. Psali to ve středu Hospodářské noviny. Poukazují na to, že ministerstvo řídí Richard Brabec z ANO a Precheza patří do koncernu Agrofert, který založil šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Zástupci ministerstva však tvrdí, že snížení pokuty není nic neobvyklého.
HN: Za únik oxidu siřičitého dostala Precheza pokutu půl milionu
20. března 2017 10:37
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hn-za-unik-oxidu-siriciteho-dostala-precheza-pokutu-pul-milionu-2
Zdroj: Ekolist.cz