Státní podnik Diamo plánuje rychlou sanaci hald v bývalém příbramském uranovém revíru. Materiál z odvalů chce přepravovat na jedno místo, kde ho bude dál zpracovávat. Učiní tak zřejmě pomocí visuté pásové dopravy, která znamená minimální zábor území. Okolní obce by tak třeba do deseti až 15 let mohly bezúplatně získat vyčištěné pozemky, řekl včera ČTK ředitel Diama Tomáš Rychtařík.
Diamo je pro rychlou sanaci příbramských uranových hald
28. března 2017 9:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/diamo-je-pro-rychlou-sanaci-pribramskych-uranovych-hald
Zdroj: Ekolist.cz