Americký prezident Donald Trump včera podepsal exekutivní nařízení, které ruší či omezuje regulaci zavedenou jeho předchůdcem v úřadu Barackem Obamou k ochraně životního prostředí. Trumpova administrativa už dříve uvedla, že přísná omezení brání v činnosti například těžařům ropy či uhelným společnostem a připravuje tisíce Američanů o práci. Dekret, který má ukončit regulaci emisí z tepelných elektráren či omezení těžby uhlí, chtějí žalovat ekologické organizace.
Trump podepsal dekret, kterým končí Obamovy ekologické regulace
29. března 2017 7:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trump-podepsal-dekret-kterym-konci-obamovy-ekologicke-regulace
Zdroj: Ekolist.cz