Poslanecká sněmovna dnes schválila novelizaci stavebního zákona. Podle Českého svazu ochránců přírody nová úprava postihne tisíce lidí. Veřejnost se totiž nebude moci zapojit do územních či stavebních řízení. ,,O zájmech ochrany životního prostředí obyvatel tak budou rozhodovat výhradně úředníci stavebních úřadů," tvrdí Petr Stýblo, ředitel Kanceláře Českého svazu ochránců přírody. Ke kritice se přidává i Asociace ekologických organizací Zelený kruh. Novela nyní poputuje do Senátu.
Největší prohra v přírody u nás, hodnotí ochránci přírody úpravy stavebního zákona
5. dubna 2017 17:27
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejvetsi-prohra-v-prirody-u-nas-hodnoti-ochranci-upravy-stavebniho-zakona
Zdroj: Ekolist.cz