Sanace stovek tun zeminy z Labe, kterou kontaminovaly polychlorované bifenyly (PCB), skončila. Toxické látky se do řeky dostaly při nátěru železničního mostu v Ústí nad Labem. Firma, která práce prováděla, dostala pokutu od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v celkové výši 400.000 korun. Pokutu 600.000 Kč dostala i společnost, která abrazivní písek s vyšším obsahem PCB na skládce uložila. Novináře o tom včera informoval ředitel oblastního inspektorátu ČIŽP Jaroslav Vacek.
Sanace zeminy z Labe, kterou kontaminovaly bifenyly, skončila
27. dubna 2017 7:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sanace-zeminy-z-labe-kterou-kontaminovaly-bifenyly-skoncila
Zdroj: Ekolist.cz