Australští celníci zničili dva nenahraditelné rostlinné druhy, které místním vědcům zapůjčily mezinárodní instituce. Francouzské Národní přírodovědné muzeum a novozélandské Landcare Research Allan Herbarium poslaly do Austrálie dva vzorky lišejníků pocházející z 19. století. Ty ale zadrželi celníci, kteří je údajně kvůli nedostatkům v dokumentaci vyhodnotili jako potenciální biologickou hrozbu a spálili je. Informovala o tom agentura Reuters.
Australští celníci zničili v karanténě unikátní rostlinné druhy
10. května 2017 7:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/australsti-celnici-znicili-v-karantene-unikatni-rostlinne-druhy
Zdroj: Ekolist.cz