Na úterní plánované jednání v Bílém domě, na němž se mělo jednat o případném odstoupení Spojených států od pařížské klimatické dohody, bylo odvoláno na neurčito. Informovala o tom agentura AFP. V dohodě uzavřené na sklonku roku 2015 v Paříži se více než 190 zemí světa zavázalo k boji proti globálnímu oteplování. Donald Trump již během předvolební kampaně označil klimatické změny za mystifikaci. K dodržování pařížské dohody vyzval v úterý v Miláně bývalý americký prezident Barack Obama, uvedla agentura ANSA.
Bílý dům podruhé odložil jednání o pařížské dohodě
11. května 2017 2:17
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bily-dum-podruhe-odlozil-jednani-o-parizske-dohode
Zdroj: Ekolist.cz