Strategický rámec Česka do roku 2030 nepřímo podporuje celkový úbytek orné půdy. Mělo by jít o nekvalitní ornici, která nepřináší vysoké výnosy. Na dotaz ČTK to řekl pracovník odboru udržitelného rozvoje úřadu vlády Aleš Kuták, který je za danou část rámce odpovědný. Naopak by podle něho mělo přibýt lesů, luk a půdy v ekologickém režimu. Materiál už v dubnu schválila vláda. Měly by se jím řídit veškeré státní organizace i samosprávné celky.
Nekvalitní orná půda by se měla přeměnit na louky, lesy a mokřady, říká vládní odborník
11. května 2017 11:28
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz