Velryby to v životě neměly lehké. Aby se z nich stali savci, museli nejprve vylézt z vody. Až už byly pokryty srstí, měly ušní boltce a chodily po čtyřech, tak si to zase rozmyslely a vrátily se do vody. Nyní vědci jednoho jejich prapředka vykopali. Fosilie je stará 36,4 milionu let a vypovídá o dnešních plejtvácích, keporkacích i velrybách grónských, zajímavý příběh.
V jižním Peru našli fosilii pravelryby, byla zubatá a nohatá
14. května 2017 18:27
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/9387-v-jiznim-peru-nasli-fosilii-pravelryby-byla-zubata-a-nohata.html
Zdroj: Osel.cz