Pražská firma OMGD s.r.o. se kvůli pokutě 6,5 milionu korun od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) obrátila na soud. Pokutu už ale uhradila, byla to nejvyšší sankce, kterou ČIŽP loni uložila. Firma ji dostala za to, že podle inspekce porušila zákon o odpadech tím, že v letech 2013 až 2015 bez povolení upravila povrch terénu bývalé chemičky v Kaznějově na Plzeňsku nejméně 15.000 tunami demoličních odpadů, jež vysoce překračovaly povolené limity škodlivin ve využívaných odpadech. ČTK to včera řekl ředitel ČIŽP Erik Geuss.
OMGD zaplatila pokutu 6,5 milionu od ČIŽP, obrátila se ale na soud
16. května 2017 6:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/omgd-zaplatila-pokutu-6-5-mil-od-cizp-obratila-se-ale-na-soud
Zdroj: Ekolist.cz