Do německého národního parku Bavorský les jezdí čím dál víc turistů z Česka. Z loňských 1,8 milionu návštěvníků, kteří v oblasti přenocovali, tvořili Češi přes 1,5 procenta, což je asi 27.000 lidí. Češi byli po Rakušanech a Nizozemcích třetí nejpočetnější skupinou. Mnohem víc je ale českých turistů, kteří do Bavorského lesa přijedou, ale ještě ten samý den se vrátí domů, aniž by se v Bavorsku ubytovali. Podíl těchto "jednodenních turistů" byl mezi 50 až 60 procenty z celkového počtu cizinců, řekli Petra Meindlová z národního parku a Günter Reimann z Turistického sdružení v Řezně.
Bavorský les navštěvuje čím dál víc turistů z České republiky
1. června 2017 1:57
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bavorsky-les-navstevuje-cim-dal-vic-turistu-z-ceske-republiky
Zdroj: Ekolist.cz