Od dnešního dne vstoupila v platnost zákona o ochraně přírody a krajiny, která mimo jiné upravuje pravidla pro čtyři české národní parky. Vládní novela se připravovala od roku 2014, senát následně přijal úpravy, které by omezily ochranu přírody v národních parcích. Poslanci pak přehlasovali jak senátní změny, tak následné prezidentské veto. Odborníci a ochránci přírody považují přijatou novelu stěžejního zákona za kvalitní. Hnutí DUHA však jedním dechem dodává, že je potřeba, aby ministr životního prostředí a ředitelé parků udělali další krok a upřesnili, kdy se na polovině území národních parků nechá přírodě volná ruka. Podle nich není na co čekat.
Dnes začala platit novela zákona o ochraně přírody a krajiny. Do dvou let by mělo být jasné, kde všude bude divočina
1. června 2017 4:57
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz