Jihočeští a bavorští vědci virtuálně zrekonstruují zaniklá místa na Šumavě. S pomocí historických fotografií, starých map a počítačových simulací vytvoří interaktivní mapu lokalit, které po roce 1945 kvůli poválečnému dění zmizely z krajiny. Novinářům to včera řekl vedoucí české části projektu Libor Dostálek z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity. V první fázi prozkoumají vědci z jižních Čech a z Technické univerzity v Deggendorfu 40 míst. Začali loni na podzim, projekt potrvá tři roky. Náklady jsou asi 22 milionů korun, zhruba 85 procent pokryje dotace Evropské unie.
Vědci vytvoří virtuální mapu zaniklých míst Šumavy
13. června 2017 10:07
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vedci-vytvori-virtualni-mapu-zaniklych-mist-sumavy
Zdroj: Ekolist.cz