Přítomnost divokých vlků na Šumavě je podle pracovníků Národního parku Šumava stále viditelnější. Naposledy tyto velké šelmy o sobě daly vědět v uplynulém víkendu na Knížecích Pláních na Borovoladsku, kde za sebou nechaly 29 napadených ovcí. S největší pravděpodobností pár vlků v noci ze soboty na neděli vběhl do ohrady zabezpečené elektrickým ohradníkem, kde se pásly desítky ovcí. K šestnácti zabitým ovcím přibyly v pondělí ještě tři další, které kvůli povaze zranění musely být veterinářem utraceny. Informoval o tom tiskový mluvčí Národního parku Šumava.
Vlci na Šumavě napadli 29 ovcí. Chovatelé s vlky prostě musí počítat, zní z parku
18. červenece 2017 16:27
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz