Tým amerických vědců z univerzit v Georgii a Santa Barbaře a z organizace Sea Education Association právě zveřejnil studii s epickým názvem - Výroba, použití a osud všech plastů, které kdy byly vyrobeny. Statistiky, která jejich výzkum přináší, jsou alarmující. Od 50. let minulého století lidstvo vyprodukovalo 8,3 miliard tun plastu. Z tohoto ohromujícího celku celých 79 % skončilo na skládkách nebo někde v přírodě, 12 procent se spálilo a jen 9 % bylo recyklováno. Ekologická organizace Greenpeace oznámila spuštění kampaně Plast je past.
42 % všech plastů, které byly od 50. let vyrobeny, bylo používáno jen jednou a jen na velmi krátkou dobu
29. červenece 2017 2:18
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz