Dne 10. května 2012 bylo ve Sbírce zákonů vyhlášeno Nařízení vlády č. 143/2012 Sb., o postupu pro určování znečištění odpadních vod, provádění odečtů množství znečištění a měření objemu vypouštěných odpadních vod do povrchových vod, které nabývá účinnosti dne 1. června 2012. Nařízení vlády bylo vydáno z důvodu nového zmocnění, resp. rozdělení zmocnění a částečně ruší vyhlášku č. 293/2002 Sb., o poplatcích za vypouštění odpadních vod do vod povrchových. Upravuje zejména podrobnosti postupů při určování znečištění v odpadních vodách nebo měření objemu vypouštěných odpadních vod a rovněž i provádění odečtů množství znečištění v odebrané vodě.
Nařízení vlády č. 143/2012 Sb., o postupu pro určování znečištění odpadních vod, provádění odečtů množství znečištění a měření objemu vypouštěných odpadních vod do povrchových vod
28. května 2012 14:48
Voda
Zdroj: eAGRI