Hlavní město chce postupně rozšiřovat zelené plochy, ať už v podobě nových lesů nebo parkové zeleně. Vyplývá to z informací magistrátu a Institutu plánování a rozvoje (IPR). Nyní vzniká jeden nový les. Připravovaný nový územní plán počítá s kultivací neupravených a nevyužitých ploch zeleně a vznikem více než dvou stovek nových parků. Lesy, parky či zahrady tvoří nyní zhruba pětinu rozlohy Prahy, v posledních letech magistrát založil dva nové parky a zalesnil 42,4 hektaru původně zemědělské půdy.
Praha bude rozšiřovat zeleň, chce se postarat i o "městskou" džungli
7. srpna 2017 10:48
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-chce-rozsirovat-zelen-chce-se-postarat-i-o-mestskou-dzungli
Zdroj: Ekolist.cz