Více než polovina Čechů někdy spotřebovává potraviny po skončení doby minimální trvanlivosti. Asi 48 procent lidí jí tyto potraviny i po skončení doby použitelnosti, tedy datu uvedeném v označení "spotřebujte do", u potravin, které se rychle kazí, jako jsou mléčné výrobky nebo maso. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky dnes poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
Polovina Čechů spotřebovává i prošlé potraviny, ukázal výzkum
8. srpna 2017 15:48
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polovina-cechu-spotrebovava-i-prosle-potraviny-ukazal-vyzkum
Zdroj: Ekolist.cz