]]>
V Bořím lese na Břeclavsku skončila druhá etapa čištění lesa od munice z druhé světové války. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová. Z prostoru 100 hektarů zmizely stovky kusů munice. Podle Jouklové podnik vypsal zakázku na třetí etapu. Práce dosud stály osm milionů korun. V plánu je celkem deset etap v deseti letech za 50 milionů korun. Při nich se má vyčistit 500 hektarů lesa. Jsou v něm tisíce kusů munice, a proto je vstup do lesa pro lidi nebezpečný.
V Bořím lese skončila druhá etapa sběru rozeseté munice
24. října 2017 12:47
Obecné
Celý článek: http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-borim-lese-skoncila-druha-etapa-sberu-rozesete-munice
Zdroj: Ekolist.cz