Američtí ekologové kritizují úřady za to, že nevyžadovaly po britské společnosti BP před zahájením těžby v Mexickém zálivu plán, jak řešit případný únik ropy. Dříve přitom byl takový plán součástí žádosti o těžební povolení, úřady ho z ní ale vypustily, napsala dnes agentura AP. Plošina společnosti BP Deepwater Horizon se před dvěma týdny potopila a po neštěstí vznikla v Mexickém zálivu obří ropná skvrna, která může způsobit ekologickou katastrofu.
Americké úřady nechtěly předem po BP plán, jak řešit únik ropy
6. května 2010 11:24
Obecné
Celý článek: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2228556
Zdroj: Ekolist.cz