Největší sankce, v řádu statisíců korun, byla vyměřena státnímu podniku Lesy ČR VĚRA STEJSKALOVÁ Havlíčkův Brod – Letošní chladné jaro zpomalilo rozvoj kůrovce v lesích na Vysočině. Horší situace byla před rokem, kdy Ledečsko postihla kůrovcová kalamita. Snižování škod způsobených tímto hmyzem závisí i na majitelích lesů, kteří mají důsledně zpracovávat napadené dřevo. Kvůli pomalému postupu jim loni Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vyměřila 23 pokut celkem za 157 tisíc korun a uložila stejný počet opatření k nápravě. Prověrky dodržování ochrany lesa proti kůrovcům jsou stěžejním úkolem ČIŽP na Vysočině také pro tento rok, řekla Ludmila Lacinová z havlíčkobrodského oblastního inspektorátu ČIŽP. Pokuty byly podle ní zatím ukládány jen v nejzávažnějších případech, a to při spodní hranici možné sazby. Inspekce to zdůvodňuje tím, že chce majitele lesů motivovat, ne likvidovat..
Chladné jaro pomohlo lesům, zpomalilo rozvoj kůrovce (Havlíčkobrodský deník)
28. května 2010 9:05
Les
Celý článek: http://www.silvarium.cz/content/view/18265/
Zdroj: Silvarium.cz