Psychologové jsou přesvědčení, že když jim řekneme co čteme, poznají, jací jsme. Biologové zase prohlašují: "řekni mi co máš ve střevě a já ti řeknu, jak na tom jsi". Jenže ve střevech máme to, co jíme a to zase odhalí genomová analýza. Když jsme zdrávi, hostíme až tisíc druhů jednobuněčných střevních souputníků. Podle diagnostikovaného spektra genů půjde řadu věcí předvídat a řízeným posunem druhové skladby i léčit.
Jsme tím, co jíme - čím tedy jsme?
2. červenece 2010 18:25
Vzdělání
Celý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=5136
Zdroj: Osel.cz