Kvůli pandemii covidu-19 zavalily svět hory zdravotnického odpadu vzhledem k obrovské globální spotřebě ochranných pomůcek, ale také kvůli očkování a masovému využívání jednorázových testů. Světová zdravotnická organizace (WHO) ve zveřejněné zprávě uvedla, že jen z vyočkovaných osmi miliard dávek vakcín vzniklo 144 000 tun odpadu ve formě použitých stříkaček a jehel. Zároveň vyzvala, aby země věnovaly odpadu v souvislosti s pandemií větší pozornost a investovaly například do recyklovatelných pomůcek.
WHO: Kvůli pandemii se svět potýká s horami zdravotnického odpadu
2. února 2022 2:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/who-kvuli-pandemii-se-svet-potyka-s-horami-zdravotnickeho-odpadu
Zdroj: Ekolist.cz