Německo chce do roku 2035 získávat elektřinu takřka výhradně z obnovitelných zdrojů. Podle deníku Süddeutsche Zeitung s tím počítá připravovaná novela zákona o obnovitelné energii, ve které dosud konkrétní datum pro tento cíl nebylo. Úprava nadále počítá s tím, že do roku 2030 bude Německo vyrábět 80 procent energie z obnovitelných zdrojů, nyní tento podíl činí 42 procent.
Německo chce do roku 2035 získávat energii výhradně z obnovitelných zdrojů
28. února 2022 13:30
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nemecko-chce-do-roku-2035-ziskavat-energii-vyhradne-z-obnovitelnych-zdroju
Zdroj: Ekolist.cz