Německo v roce 2021 vypustilo o 4,5 procenta více oxidu uhličitého (CO2) než v předloňském roce. Nepříznivá bilance znamená, že země ani loni nesplnila svůj závazek snížit do roku 2020 emise tohoto skleníkového plynu ve srovnání s rokem 1990 o 40 procent. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil Spolkový úřad pro životní prostředí (UBA). Zatímco v roce 2020 Německo emisní plán díky výraznému hospodářskému útlumu vyvolaném pandemií nemoci covid-19 splnilo, postupné oživování ekonomiky v loňském roce situaci opět změnilo.
Emise CO2 se v Německu loni zvýšily a země neplní ani závazek pro rok 2020
15. března 2022 15:00
Obecné
Celý článek: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/emise-co2-se-v-nemecku-loni-zvysily-a-zeme-neplni-ani-zavazek-pro-rok-2020
Zdroj: Ekolist.cz