Dánsko hodlá dočasně zvýšit těžbu zemního plynu, aby se rychle zbavilo závislosti na dodávkách z Ruska. Oznámila to dnes dánská premiérka Mette Frederiksenová. Dánská vláda zároveň představila plány na výrazné zvyšování produkce energie z obnovitelných zdrojů, informovala agentura Reuters. ,,Na omezenou dobu zvýšíme těžbu zemního plynu v Severním moři," uvedla Frederiksenová.
Dánsko hodlá dočasně zvýšit těžbu plynu, aby se zbavilo závislosti na Rusku
19. dubna 2022 19:15
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/plyn/dansko-hodla-docasne-zvysit-tezbu-plynu-aby-se-zbavilo-zavislosti-na-rusku
Zdroj: OEnergetice.cz