Polsko by mohlo vybudovat ještě jedno plovoucí zařízení na příjem zkapalněného zemního plynu (LNG), které by stálo vedle toho, které už Varšava plánuje u Gdaňsku. Řekla to ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Polsko podle ní výstavbu zvažuje proto, že značný zájem o nákup LNG má Česká republika a Slovensko.
Polsko zvažuje kvůli ČR a Slovensku výstavbu dalšího zařízení na příjem LNG
30. května 2022 14:15
Energie
Celý článek: https://oenergetice.cz/plyn/polsko-zvazuje-kvuli-cr-a-slovensku-vystavbu-dalsiho-zarizeni-na-prijem-lng
Zdroj: OEnergetice.cz