Do konce letošního května přijal Státní fond životního prostředí (SFŽP) 23 745 žádostí o dotace z programu Nová zelená úsporám (NZÚ), víc než za celý rok 2021. Loni jich lidé podali 22 333. Dotace z NZÚ lidem přispívají například na snižování energetické náročnosti budov a pořízení obnovitelných zdrojů energie. Současná etapa, která začala loni na podzim, zahrnuje i dotace na pořízení ekologického zdroje tepla pro domácnosti s běžnými příjmy. Podle MŽP lidé nyní nejvíce žádají o peníze na fotovoltaiku.
Fond letos přijal víc žádostí o dotaci z Nové zelené úsporám než za rok 2021
6. června 2022 11:45
Obecné
Zdroj: Ekolist.cz